کارگزاری لیزینگ خودرو،املاک و مستغلات سقف مردم با گام های بلند برای بهتر کردن زندگی مردم، پشتیبان قدرت مندی خواهد بود

اخبار خودرویی

خرید شبهه دار به یقین تبدیل کن

نحوه خرید بدونه شبه نقد یا اقساط

به نام خالق سقف مردم جهان .

ازاعتماد وانتخاب شما سپاسگذارم

احکام شرعی:

خرید و فروش قسطی، رباست یا خیر؟

فروش اقساطی (نسیه)، معامله ای است که در آن، کالا به مشتری تحویل داده شده، ولی بهای آن بعداً در قالب یک یا چند قسط پرداخت می شود و ممکن است به این لحاظ کمّی گرانتر از فروش نقدی باشد که این امر جایز است.

آیا خریدن ماشین قسطی با قیمت بیشتر، اشکال دارد؟ گرفتن قرض با سود، برای خریدن ماشین نقدی چطور؟
پرسش
حکم خرید ماشین قسطی که فروشنده مبلغی سود روی آن می کشد چیست؟ آیا ربا و حرام است؟ اگر پولی از کسی بگیریم و ماشین نقدی بخریم و آن شخص سودی روی آن مبلغ بکشد چه حکمی دارد؟
پاسخ اجمالی

خریدن و فروختن کالایى مثل اتومبیل بصورت نسیه ای به قیمتى بیشتر از قیمت نقدى صحیح است ولی مورد سؤال دوم شما ربای قرضی است که حرام است.

پاسخ تفصیلی

از نظر شرع اگر کالایى (مثل اتومبیل) را بطور نسیه به قیمتى بیشتر از قیمت نقدى آن بفروشند یا بخرند (فروشنده از اول می گوید این کالا را به صورت نقدی این مبلغ و به صورت نسیه و یا اقساطی به این مبلغ بیشتر می فروشم و خریدار هم قبول می کند که به مبلغ بیشتر به صورت نسیه یا اقساطی بخرد) صحیح است و ربا نیست.

حضرت آیت ا... خامنه ای در پاسخ به سؤالی در همین رابطه فرموده اند: "خرید و فروش نسیه کالا به مبلغى بیشتر از قیمت نقدى آن اشکال ندارد و تفاوت نقد و نسیه ربا محسوب نمى شود."[1]

اما این که پولی از کسی قرض کنند و با آن ماشین بخرند اما قرض دهنده شرط می کند که قرض گیرنده هنگام باز پرداخت علاوه بر اصل مبلغ قرض، مبلغ دیگری هم به عنوان سود بپردازد، این قرض ربوی یا همان "ربای قرضی" است که حرام می باشد.

معظم له در پاسخ به سؤالی در باره ماهیت ربای قرضی فرموده اند: "رباى قرضى آن مقدار اضافه بر مبلغ قرض است که قرض گیرنده بخاطر قرضى که مى گیرد به قرض دهنده مى دهد.

حضرت آیة الله العظمی خامنه ای:

مرابحه عبارت است از فروختن به اصل مال با زیاده و سود و به طور کلى خرید و فروش کالا به صورت نسیه به قیمتى بیشتر از قیمت نقد، اشکال ندارد و در حکم ربا نیست.

حضرت آیة الله العظمی مکارم شیرازی:

بیع مرابحه به معامله ای اطلاق می شود که فروشنده با اعلام بهای کالای خریداری شده آن را گران تر از قیمت خرید بفروشد و در مورد فروش نسیه یا اقساط با قیمت بیشتر با توجّه به اینکه معمولاً قیمت در معامله نسیه یا اقساط گرانتر است این کار اشکالى ندارد و ربا محسوب نمى شود، ولى لازم است از ابتدا نوع معامله مشخص باشد.

حضرت آیة الله العظمی نوری همدانی:

در عقد مرابحه لازم است اِخبار به اصل قیمت صحیح باشد و ربح و سود زاید بر اصل نیز معلوم و معین باشد و با حفظ شروط صحت، بلا مانع است.

چند استفتاء از آیة الله مکارم شیرازی:

سوال: مادر بنده مقداری طلای زینتی به صورت قسطی خریده است اما با گران شدن طلا، فروشنده بر مقدار اقساط اضافه کرده است. آیا این مبلغ اشکال دارد؟

این کار جایز نیست.

سوال: معامله طلا با طلا و یا سکه با سکه به صورت نسیه چه حکمی دارد؟

معامله طلا با طلا به صورت نسیه حرام است.

درصورتیکه شما ازبانکهای مختلف وام های گرفتی که بالاتراز مبلغ درآمد شما نیست وبا ارزیابی خرید خودرو اقساطی به سقف مردم اضافه میشه درحدی است که از عهدی مخارج زندگی بر میایی وقسط معوقه وچک برگشتی نداری شما میتوانی برای دریافت کد رهگیری ثبت نام واقدام کنی.

سقف مردم دانشی ازقرآن است،که به دستورات عمل کنیم وقبل ازخرید موانع که مانع موفقیت در خرید برطرف میکند، در واقع سقف مردم گنج است اما کلید گنج عمل است.

معنی شبه : بسیار شبیه، همانند، همسان، همطراز، همتا، شبیه ولی خلاف عمل میکنه در کردار . امری که مانند چیزى شده ، سُست گشته. در راستى و درستى آن امر شك كردن

اولین قانون رفع شبه اطلاع دقیق از محل خرید

سقف مردم خودروها وقیمتها را ازنمایندگی ها ونمایشگاه های معتبر که خودرو وسند حاضر است اقدام میکند . کارخونه نه تعهدی نسبت به تحویل خودرو دارد که راس تاریخ که مشخص میکنه ونه ما میتوانیم سند رادررهن قراربدهیم که ظرف 10 روز خودرو تحویل بدهیم.

آیا پیش پرداخت 20میلیون خودرو اقساطی یا پیش پرداخت 50درصد ازقیمت خودرو یا بدون پیش پرداخت برای خریدخودرو ازنظر شما عقلانی تراست ؟

آیا منابع مالی که برای تامین خودرو همچنین لیزینگ خودرو اعلام شده چقدرمطمن هست؟ آیا شرکت یا نمایشگاه یا هرعنوان دیگه توان مالی داره چقدره؟ ازچه طریقی تکمیل وجه شما یا(لیزینگ خودرو) شما انجام میده؟ ازچه طریقی تامین خودرو اعلام شده را برای شما راس تاریخ تحویل میده ؟

خرید (شبه دار یعنی ) بدون پیش پرداخت یه کانال تلگرامی آمده هر چقدر کم پول واریز کردی.

آیا از محل کسب کار فروشنده آگاه هستی

آیا صاحب جواز کسب و شرکت یا سایت هست ؟

آیا خودروی که میخوای بخری توی نمایشگاه خودش یا پارکینگ شرکت موجود هست ؟

آیا واقعا توان ودانش لیزینگ خودرو شما رو داره ؟

آیا سابقه داره توی کسب کار لیزینگ ؟

خرید شبه دار انجام ندید فرقی نمیکنه یا فروش شبه دار من به خودم هم بارها بارها میگم برای اینکه تمام شرایط وقوانین فروش سقف مردم رو بفهمی اول (اطلاعات کامل فروش هر خودرو دریافت کن )

دوم ( اطلاعات وتوان وشرایط خرید خودت ببین)

سوم اینکه چطوری با چه نیتی اقدام به خرید خودرو اقساطی میخوایی خرید کنی خیلی مهم حتی ازهمون خودرو که دوستداری خیلی مهم تر هست.

موارد مهمی در مورد شبه عرض میکنم که شبه به یقین تبدیل بشه نمونه زیادی که من دیدم .

شبه خرید را به یقین تبدیل کنید

1)اطلاع دقیق ازمحل خرید خودروبصورت حضوری

2)اطلاع دقیق از شرایط فروش نسبت به پیش پرداخت

3)ارزیابی ونحوه بازپرداخت اقساط ماهیانه نسبت به درآمد شما

4)داشتن مدارک شغلی معتبر

5)نداشتن چک برگشتی وقسط معوقه

6)درنظرگرفتن سقف درآمد نسبت به قسط هایی که به بانکها باید درماه پرداخت کنی اطمینان قبولی دراعتبارسنجی

7)انجام خرید شما ازنظر معنوی با خیر وبرکت به همراه دارد

8)مقایسه وارزیابی سقف مالی شرایط لیزینگ،مدت اقساط،تامین خودرو،مبلغ اقساط سقف مردم نسبت به نمایشگاها وشرکت های معتبر

9)شرایط خرید شما درصورتی که سال گذشته خرید میکردی نسبت به امسال

10)سقف اطمینان ویقین شما برای خرید امسال شما نسبت به سال گذشته با توجه به درآمدتان

11)چند درصد فکر میکنی خودت داری خرید میکنی؟ وچند درصد فکرمیکنی خالق سقف خواسته های توخرید میکنه؟

نیت های تاثیرگذارقبل ازخرید یا فروش

خدا میخواد برای تو خدایی کنه که بندگی تورا ببینه.

سوره محمد آیه 31

آنان که بخدا کافرشدند وراه خدا را بروی خلق بستند وبا رسول او پس ازآنکه راه هدایت برآنها روشن شد باز مخالفت کردند بخدا ضرری نمیرسانند واعمال آنها راخدا البته محو ونابود میگرداند.

اگر واقعا فکرمیکنی که فقط خودت داری خرید خودرو انجام میدی ودیگه هیچ کس نیست ویا هست ولی سجادی باید باشه که درواقع شریک گرفتی برای خالق سقف خواسته ای که داری ، پس خواهشند اقدام نکن طبق سوره قصص آیه 67خدای تو هرچه خواهد بیافریند وبرگزیند ودیگران را درنظم عالم هیچ اختیاری نیست وذات پاک الهی منزه وبرتر از آن است که برای او شریک بگیریم.

شاید بگی آقای سجادی شرایط من خیلی خاصه این حرفها چیه ؟ سوره محمد آیه 30

خریدار پولش نقد برای خرید خودرو ، میگه آقای سجادی من میترسم خرید کنم میگم چرا میترسی؟ میگه میترسم بیچاره بشم ماشین قیمتش بیاد پایین !!! مگر الان یه دستگاه خودرو، که برای استفاده شخصی و راحتی خانواده بیشتر میخوای بخری چاره داری توی کارت که اگر بخری بی چاره میشی ؟ این نوع خرید شبه دار دست دست می کنی، قیمت خودرو حداقل 10میلیون بالا میره یا موقع فروش برعکس بعد میگه فلانی به من گفت ای کاش گوش کرده بودم. دوستان شبه (یعنی شک _تردید احساس ترس _احساس نیاز شدید_احساس نبود پول _ احساس عدم توانایی خرید_ احساس بدبین بودن به اطرافیان _ احساس نبود خدا وقدرت خدا وثروت خدا و... در نگاه شخص شبه دار درنگاه کردن صحبت کردن گوش دادن وهرنوع رفتاری فریاد میزنه از شخص دیگه به غیر ازخدا همه را مالک میدونه به همه اطرافیان قدرت شیطانی میده مسله بزرک کرده به اندازه (کوه اورست) بعد میگه توکل کردم ولی نشد دوستان این متن کلاس احکام دینی نیست ، شما میخوای یه خودرو بخری که دوسش داری اما اگرفن توکل بلد نباشی که چطوری ارتباط برقرارکنی با فقط خدا برای چیزی که دوسش داری تمام موارد شبه داری که عرض کردم به سراغت میاد اول احساس شما بد میشه والا آخرفرقی نمیکنه خرید یا فروش خرید نقدی ، یا فروش اقساطی اینه به خودم میگم بارها بارها امیدارم همه شما به فن توکل هرروز بیشتر وبیشتر مسلط بشی با یقین واطمینان بهترین خودرو که دوست داری بخری.

خیلی از دوستان میگن مبلغ یک میلیون تومن حضوری بگیر نه غیر حضوری این مبلغ واریزی در سایت (سقف مردم) دوستان من این اطمینان به شما میدم نه اینجا بلکه هر کجا دنیا بری حتی خود من این مبلغ می گیرند ، چون همزمان با عقد قرارداد مبلغی باید واریز بشه منتها ما این مورد الکترونیکی کردیم چرا چون نه تنها ثبت سیستم میشه بلکه با دریافت کد رهگیری که ارزش حقوقی داره ،تا 100سال این واریزی بایگانی شده مستند خرید حساب میشه ، ازطرفی کسانی که شبه دارند درخرید وقت خودش وقت شرکت نمی گیرند من هم ازاینجا واقعا خدایا شکر میکنم واز تک تک افراد اول شبه خرید به یقین تبدیل میکنند بعد اقدام میکنند تشکر میکنم.

چه موارد شبه دار اقدام شما را برای ثبت نام وعقد قرارداد بصورت غیر حضوری برای خریدخودرو اقساطی به یقین تبدیل میکند؟

1_عدم چک برگشتی وقسط معوقه

2_آگاهی موجودی وجه نقدی بعنوان پیش پرداخت

3_داشتن ارایه مدرک شغلی معتبر

4_متعادل بودن باز پرداخت اقساط ماهیانه دربانکهای مختلف نسبت به درآمد برای تامین زندگی

5_داشتن دسته چک صیادی

6_ ارزیابی وارایه پرینت واریزی بانکی بعنوان درآمد شما

7_ملاقات حضوری بعد از دریافت کامل شریط فروش واطمینان از محل خرید ومشاوروشناخت کامل ما

8_دریافت و اطلاعاتی که باعث همکاری شما برای تحویل خودرو ،در مدت زمان کمتر همکاری با پرسنل سقف مردم وکارشناسان سقف مردم میباشد.

من به شما اطمینان میدم فقط وفقط سقف مردم که درغرب ایران خودرو اقساطی به صورت لیزینگ هست . که هم خودرو وهم لیزینگ خودرو انجام میده ، این موضوع میگم که خیال شما راحت بشه اگر پیامی تلگرامی آمد بدونه پیش پرداخت لیزینگ خودرو هست بدونی یه موردی داره ، البته افرادی تهران هستند نمایشگاهایی که 40 یا 50 ماشین بالای یک میلیاردی دارند ، اما اقساط 12ماهه با محدودیت مالی کار میکنند.و بصورت لیزینگی کار نمیکنند.

افرادی می پرسند آقای سجادی سقف مردم یعنی چی ؟

هر کسی یه سقفی داره که دوست داره به خواسته هاش برسه کسی که سقف فعلیش پراید میخواد سقف خواسته ی خودش بالاببره و به سقف خودرو 200میلیونی برسونه این که بدونی سقف خواسته خودت چه خودرو هست بدونه درنظر گرفتن موقعت مالی واجتماعی خیلی مهمه که ارزش زیادی داره ولی این موضوع 99 درصد مردم نمیفهمند که هرسقفی یه خالقی داره که خالق سقف میخواد تورا به خواسته هایت برسونه وسقف تورا ازپراید 100میلیونی به خودرو 200میلیونی برسنه وفقط فقط ارتباط توبا خالق سقف خواستهایت که هرچقدر قویتر باشه توزودتر به سقف خواستهایت می رسی .کار خالق سقف اینه که افرادی تعدادی ازمردم که توانایی زیادی برای رسیدن تو به خواسته هایت داری سرراه توقراربده اینجاست که دوباره اشتباه میکنی وافرادی که به سمت توآمدند مثل کوه اورست بزرگ میکنی وقدرت خالق سقف خواسته ها یت را به افراد زیرسقف میدی و درواقع شریک برای خدا گرفتی من اینه بارها بارها به خودم میگم این شخص ازطرف خالق سقف آمده که اگر خواسته مرا انجام نده یکی دیگه خالق سقف خواسته های شما برای شما میفرسته چکار میکنی باخودت . توباید آگاه باشی که درواقع خواست تو خواست خداست اراده خداست تصمیم خداست . این عوامل اگررعایت نکنی من به خودم هم میگم باعث شبه درخرید یا فروش میشه باعث هر نوع عدم توانایی درخرید یا هر عملی که میخوای انجام بدی میشه این یه قانون چه بخوای چه نخوای ، وهرروزخالق سقف خواسته های توافرادی برای بالا بردن سقف تومیفرسه اگر شریک خدا کنی عمل تورا طبق سوره قصص آیه 67 و87 ازبین میره ازکجا بفهمهی حالت خوب میکنه.این موضوع من نمیگم ولی بارها امتحان کردم بهتر توهم امتحان منی.

چه عملی باعث عدم خریدوایجاد شبه درسقف مردم میگویند؟ رفتارهایی از جمله شک وتردید،ترس،عدم فقدان پول درذهن چشم وگوش ورفتارافرادواطرافیان ما از جمله نزدیکان ما که همیشه درمورد نبود پول وضعف وناتوانی ومشکلات صحبت مکنند شبه درخرید حتی درمواقعی که پول کافی وحتی ریادی داری ایجاد میکند، بعداز مدتی دقیقا توان خرید خود راازدست میدهیم.این نمونه رادراطرافیان یا اقوامی که خیلی از سطح مالی ازشما بالاتربوده دیدیم ولی یکدفعه ورشکسته شده یا برعکس آیا فکر میکنی همه شانسی واتفاقی است؟

سوره محمد آیه 20

سعادت وطاعت شما گفتار نیکو است.

اگر با گفتارت به خالق سقف خواستهات بتونی ارتباط برقرارکنی سقف خرید بالا میره وبرعکس

شبه مقاومت ذهنی شما وآدمهای اطراف شما هست،خوشبختانه خالق سقف مردم درقرآن دقیقا به این موضوع اشاره های زیاد برای رفع کامل این مشکل کرده ومطمن باشید تنها راه برای ریشه کن کردن این موانع ذهنی(شبه) استفاده دقیق وعملکرد به دستورات خالق سقف درقرآن میباشد.که با صبروپشتکارشما و کمک خالق سقف شما موفق خواهی شد.

نمونه ازمواردی که با تکرارآن شبه وهرگونه مقاومت ذهنی شما را برای هر نوع خرید به یقین تبدیل میکند.

سوره قصص آیه 87

هرگز با خدای یکتا که جز او هیچ نیست دیگری را به خدایی مخوان وبدان هرچیزی جز ذات پاک الهی هلاک ونابود است.

سوره قصص آیه 67

خدای تو هرچه خواهد بیافریند وبرگزیند ودیگران را درنظم عالم هیچ اختیاری نیست وذات پاک الهی منزه وبرتر از آن است که برای او شریک بگیریم.

سوره محمد آیه 30

والبته ما شما را مقام امتحان میاوریم تا آنکه درراه خدامجاهد وکوشش دارد وصبرمقامش معلوم سازیم واخبار واظهارات شما را هم بیازمایم .

سوره ذاریات آیه 57

همانا روزی بخشنده خلق تنها خداست که صاحب قدرت واقتدار است.

سوره نجم آیه 24_25

آیا برای آدمی هرچه آرزو کند حاصل میشود 25 درصورتیکه دنیا وآخرت همه ملک خداست

سوره نجم آیه 30

وآنجه درآسمانها وزمین است ملک خداست که بدکاران رابه کیفر میرساند ونیکوکاران راپاداش نیکو میدهد.

سوره محمد آیه 31

آنان که بخدا کافرشدند وراه خدا را بروی خلق بستند وبا رسول او پس ازآنکه راه هدایت برآنها روشن شد باز مخالفت کردند بخدا ضرری نمیرسانند واعمال آنها راخدا البته محو ونابود میگرداند.

سوره نجم آیه 39

والبته انسان پاداش سعی وعمل خود را بزودی خواهد دید.

سوره نجم آیه 40_41

به پاداش کاملتری خواهد رسید 41 وکارخلق عالم بسوی خدا منتهی میشود.

سوره اسرار آیه 10

انسان که خیر ومنفعت خودرا میجوید چه بسا بنادانی شروزیان خود میطلبد وانسان بسیار بی صبروشتاب کار است.

10 شهریور 1400
تمامی حقوق متعلق به سقف مردم میباشد