کارگزاری لیزینگ خودرو،املاک و مستغلات سقف مردم با گام های بلند برای بهتر کردن زندگی مردم، پشتیبان قدرت مندی خواهد بود

اخبار خودرویی

بعد از ساندرو و برلیانس، تولید سراتو هم متوقف شد

آخرین هفته تولید محصول مشترک سایپا و کیاموتورز

گروه خودروسازی سایپا دقایقی پیش با انتشار اطلاعیه ای در پایگاه اطلاع رسانی اختصاصی خود، خبر از به پایان رسیدن همکاری خود با خودروسازی کیاموتورز کره جنوبی برای تولید کیا سراتوی TD در ایران داد.

البته باید دید گروه سایپا از چه زمان از قطع همکاری های کیا موتور با ایران آگاه شده، چرا که این شرکت اخیرا پس از مدتی طولانی، اقدام به ثبت نام و فروش این خودرو کرده بود که با توجه به شرایط فعلی صنعت خودرو، انتظار می رفت فروش این خودروها با آگاهی از امکان صد درصدی تحویل آن ها به مشتریان انجام شده باشد، که در این صورت خریدارانی که اخیرا کیا سراتوی سایپا را با قیمتی نزدیک به 300 میلیون تومان خریداری کرده اند، نگرانی خاصی نخواهند داشت....، اما در صورتی که گروه سایپا در تحویل سراتوهایی که اخیرا فروخته شده دچار مشکل شود، بنظر راه سختی برای اقناع افکار عمومی و جلب رضایت مشتریان سراتو در پیش خواهد داشت.

در متن اطلاعیه سایپا آمده است:

شرکت کره ای کیاموتورز هم بعد از بدعهدی رنو فرانسه، سیتروئن فرانسه و برلیانس چین، به پیروی از تحریم های یک جانبه امریکا، به همکاری با ایران و گروه خودروسازی سایپا پایان داد.
به نقل از سایپانیوز، به دنبال پیروی غیرمنطقی شرکای خارجی صنعت خودرو ایران از تحریم های یک جانبه امریکا و بدعهدی آنان در تامین قطعات، شرکت کیاموتورز کره جنوبی نیز ایران را ترک کرده و به همکاری خود با گروه سایپا پایان داد.

به دنبال این تصمیمِ شرکت کره ای، تولید خودرو کیاسراتو در سایپا نیز این هفته متوقف خواهد شد و خطوط تولید آن نیز جمع آوری می شود.

با خروج کیاموتورز از چرخه تولید مشترک خودرو با سایپا، این شرکت نیز به جمع شرکت های رنو، سیتروئن، برلیانس، ولوو و ایویکو خواهد پیوست که پیشتر با بدعهدی و عمل نکردن به تعهدات خود به تولید مشترک خودرو در ایران پایان داده بودند.

گفتنی است گروه خودروسازی سایپا با درک کامل از شرایط پیش آمده برای هموطنانی که متقاضی تحویل خودروهای تولید مشترک با شرکای خارجی بودند، اقدامات لازم را جهت جلب رضایت مشتریان و تبدیل خودروهای ثبت نامی آنها به خودروهای قابل تحویل انجام داده و همچنین پیگیری های حقوقی بین المللی را برای احقاق حق شرکت و مشتریانش ادامه می دهد.

منبع: car.ir
12 مرداد 1398
تمامی حقوق متعلق به سقف مردم میباشد